Przedszkole Samorządowe w Kowalach Oleckich

27 listopada 2019 12:14 | Aktualności

Wycieczka do Straży Pożarnej w Olecku- 27.11.2019r.

W dniu 27.11.2019r. przedszkolaki z wielką radością pojechały na wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Olecku na zajęcia edukacyjne w sali „Ognik”. Dzieci, podczas spotka, miały okazje zobaczyć  jak wygląda siedziba Straży Pożarnej, gdzie garażowane są wozy strażackie i jakie jest ich wyposażenie. Zobaczyły jakie ubrania nosi strażak podczas akcji ratowniczej. Duże wrażenie na nich wywołała sala edukacyjna, gdzie dzieci mogły utrwalić wiedzę na temat ciężkiej pracy strażaka, numerów alarmowych i sposobie udzielania informacji na temat zgłaszanego pożaru czy wypadku.  Cenną wskazówką były uwagi odnośnie bezpieczeństwa własnego i innych osób podczas pożaru. Dowiedziały się w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę małym bohaterem.

Zdjęcia: