Przedszkole Samorządowe w Kowalach Oleckich

06 listopada 2019 13:32 | Aktualności

Dzień Postaci z Bajek - 05.11.2019r.

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Postaci z Bajek". Przedszkolaki przebrały się za bohaterów swoich ulubionych bajek i baśni. Były wróżki, księżniczki, rycerze, bajkowe zwierzęta i wiele innych wspaniałych postaci. Dzieci prezentowały bajkowe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki, a także oddzielały ziarenka grochu od fasoli. Zabawa była znakomita.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Zdjęcia: