14 stycznia 2018 00:06 | Aktualności

Bezpieczni na drodze

W dniu 12 stycznia bieżącego roku nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczna droga”, której celem jest ograniczenie liczby wypadków wśród maluchów w ich drodze do przedszkola. Spotkaniu towarzyszył wójt Kowali Oleckich Krzysztof Locman oraz zespół Głosu Olecka. Głównym celem było przypomnienie dzieciom zasad  bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez ćwiczenia praktyczne oraz interakcję, umożliwiającą wyrabianie nawyku bezpiecznego zachowania na drodze w trzech obszarach: dziecko jako pieszy, dziecko jako pasażer auta i dziecko na rowerze. Funkcjonariusze podkreślali, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo na drodze i zachowanie ograniczonego zaufania wobec kierowców jak i osób obcych. Omówiono sposób zachowania się w przypadku zaczepiania przez osobę obcą oraz w przypadku zaatakowania przez psa. Dla dzieci  spotkanie z policją było niezwykłym doświadczeniem oraz cenną lekcją. Maluchy zadawały dużo pytań, na które mundurowi starali odpowiedzieć. Na zakończeniu spotkania dzieci otrzymały prezenty w postaci kamizelek odblaskowych, dzięki którym są teraz bardziej widoczne oraz bezpieczne na drodze.

Zdjęcia: